Kuchnia dla singla – czyli jaka?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia dla singla powinna być zaprojektowana w równie funkcjonalny sposób, jak ta dla dużej rodziny. Kierowanie się wskazówkami dotyczącymi ustawienia i pojemności mebli, a także wybór nowoczesnych sprzętów AGD pozwolą stworzyć elegancką przestrzeń – nawet, jeśli ma ona niewielki metraż. Co zatem zrobić, aby mała kuchnia była przestronna i stylowa? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ. 

Single i singiel ki zamieszkują nierzadko jedno- lub dwupokojowe mieszkania. Stad ich kuchnie mają ograniczoną powierzchnię. Czy kuchnia singla może robić nie mniejsze wrażenie, niż ta o dużych rozmiarach?

Kuchnia dla singla powinna być funkcjonalna. Nawet jeśli gotowanie nie jest naszą  najmocniejszą stroną, sama aranżacja kuchni będzie wymagać od nas większego przygotowania i precyzji, niż w przypadku dużych pomieszczeń. Aktualnie w projektach kuchni coraz częściej odchodzi się skąpanych w bieli wnętrz kuchennych, a zastępują je ciemniejsze kolory – na przykład czerń, granat lub butelkowa zieleń – które stosowane są także w kolorystyce sprzętów AGD i dodatków.

– mówi Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ. 

AGD dla singla

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w pojedynkę, w kilka osób, czy mamy małą kuchnię lub dużą – w każdym z przypadków potrzebne nam są sprzęty AGD, bez których trudno się obejść w codziennym funkcjonowaniu. Wiele sprzętów możemy zakupić w mniejszych rozmiarach, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce.  Przykładem tego są płyty grzewcze z dwoma palnikami –  na przykład te gaz pod szkłem, które zajmują niespełna 35 cm blatu. 

– W przypadku małego metrażu kuchni, dobrym rozwiązaniem jest kompaktowy piekarnik 3w1, taki jak model SP34PM z funkcją pary i mikrofali. Dzięki swej wielofunkcyjności, zaopatruje on małą kuchnię w kilka połączonych z sobą sprzętów, tym samym oszczędzając w pomieszczaniu sporo miejsca. Warto również rozważyć instalację okapu. Opary i zapachy wydobywające się podczas gotowania bywają uciążliwe – szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie wentylacja jest mocno ograniczona. W takiej kuchni sprawdzi się więc okap szafkowy – zabudowany w meblach, minimalistyczny i bardzo funkcjonalny.

podpowiada ekspertka SOLGAZ.

Kuchnia dla jednej osoby nie może być pozbawiona dodatków i przyborów, bez których trudno o przyrządzanie posiłków. Talerze, sztućce, garnki czy patelnie powinny znaleźć się w kuchennych szafkach. Warto postawić na kilka gadżetów, które ułatwią nam codzienną pracę, a jednocześnie będą ozdobą – świeże zioła w designerskich doniczkach, młynki do pieprzu czy zestaw chochelek i łyżek. Wszystko to dopełni całość aranżacji i doda końcowego smaku.

Dodatkowe funkcjonalności (nie tylko) dla singla

Wybierając nowe sprzęty AGD zwróćmy uwagę również na ich klasę energetyczności. Ważnym czynnikiem są także dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym korzystanie z kuchni będzie czystą przyjemnością. Chodzi tutaj o płyty z panelem sterowania dotykowego – bez pokręteł, przycisków i innych wystających elementów. 

Od kilku miesięcy nie cichną dyskusje związane z podwyżką cen za energię elektryczną. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, ceny prądu w Polsce dla gospodarstw domowych wzrosły w ostatnich czterech latach aż o 10%. Dla porównania, od 1 lipca 2020 ceny gazu spadły o 10,6%. Rosnące koszty prądu sprawiają, że coraz częściej wracamy do znanych i cieszących się niegdyś ogromną popularnością rozwiązań zasilanych gazem, takich jak płyty kuchenne czy piekarniki. Nowoczesne rozwiązania nie mają wiele wspólnego ze starymi sprzętami, ponieważ wyróżnia je wyjątkowy design, zdecydowanie większa funkcjonalność oraz gwarancja bezpieczeństwa.

Kuchnia dla singla, będąca często mniejszych rozmiarów, może sprawiać kłopoty z wyposażeniem jej w te same elementy, co w przypadku pomieszczeń o dużym metrażu. Taka powierzchnia nie może jednak wykluczać sprzętów AGD, bez których trudno się obejść. Podążając za radami eksperta SOLGAZ stworzymy idealną kuchnię – niezależnie od naszego stanu rodzinnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*