Najlepsze sposoby na zmatowienie twarzy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zaczęło się lato, a wraz z nim zawitały u nas wysokie temperatury. U większości osób posiadających cerę mieszaną i tłustą pojawia się problem nadmiernego świecenia się skóry. Na szczęście da się temu zapobiec różnymi sposobami.

Pierwszą metodą stosowaną na pewno przez wszystkie kobiety jest makijaż. W grę wchodzą różnego rodzaju kosmetyki matujące. Podkład, odpowiednia baza i puder to podstawa dobrego, długotrwałego i matowego makijażu. Starajmy się jednak wybierać kosmetyki mineralne. Nie zatykają one naszych porów i sprawiają, że skóra staje się idealnie gładka. Należy używać ich umiejętnie i dobierać tak, aby nie otrzymać na naszej twarzy niepożądanego efektu maski. Przesadzając z pudrem można uzyskać efekt ciastka, a tego na pewno nie chciała by żadna kobieta. Dlatego nie należy nakładać na niego drugiej warstwy, nawet jeśli skóra nadal się świeci. Tutaj z pomocą przychodzą bibułki matujące, które są dostępne w każdej drogerii. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ją do miejsca, w którym nasza twarz jest przetłuszczona i po problemie. Jeśli jednak nie posiadamy takowych bibułek możemy poratować się zwykłą chusteczką higieniczną, a następnie odrobinę się przypudrować, jeśli to konieczne.

Drugą z ważniejszych metod jest pielęgnacja. Należy szczególnie pamiętać o odpowiednim i systematycznym nawilżaniu naszej cery. Nie zapominajmy jednak, że kosmetyki matujące mocno ją odwadniają i wysuszają. Właśnie dlatego nasza skóra wytwarza wtedy jeszcze większe ilości sebum. Bardzo istotne jest też dokładne oczyszczenie naszej twarzy. Stosując ten sposób codziennie sprawimy, że na naszej skórze nie pojawią się nawet drobne zanieczyszczenia. Dzięki temu nasze pory będą mogły swobodnie oddychać i nie ulegną zapchaniu się, a skóra uzyska bardzo zdrowy i świeży wygląd. Pamiętajmy jednak, że po każdym jej oczyszczeniu należy dokładnie przemyć ją tonikiem. Nie poleca się jednak takich produktów, które w swoim składzie zawierają alkohol. Możemy w ten sposób jeszcze bardziej przesuszyć naszą skórę i otrzymać niepożądany efekt.

Bardzo popularne ostatnio stały się różnego rodzaju maseczki. Występują one w różnych wariantach cenowych we wszystkich drogeriach. Każda z nich posiada inne właściwości, a więc znajdą się też maseczki nawilżające naszą skórę oraz takie, które doskonale absorbują sebum czyli maseczki z glinki. Dzięki temu nasza cera nie będzie przesuszona, a nasza twarz nie będzie się aż tak świecić. Po nałożeniu maseczki można zrelaksować się przez kilkanaście minut, dzięki temu łączymy przyjemne z pożytecznym.

Nie zapominajmy też, że zwalczanie problemów nie odbywa się tylko na zewnątrz, ale zarówno w środku naszego organizmu. Jeśli zadbamy o naszą dietę w dużej mierze ułatwimy sobie walkę z niedoskonałościami naszej cery. Spożywajmy duże ilości warzyw i owoców, które posiadają niski indeks glikemiczny.

Mimo tego, że skóra tłusta i mieszana nie są pożądane i lubiane przez swoje właścicielki nie należy patrzeć na nie tylko w sposób negatywny. Nadmiar sebum, który jest podstawowym składnikiem płaszcza hydrolipidowego, którego funkcją jest ochrona naszej skóry przed działaniem czynników zewnętrznych zapewnia kobietom dłuższą młodość. Dlatego nie należy przejmować się tym czy ma się cerę tłustą czy mieszaną, a wręcz przeciwnie dbać o jej dobrą kondycję, a działać naprzeciw niej wymienionymi wyżej sposobami tak aby w żaden sposób jej nie zaszkodzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*