Zabiegi SPA, których trzeba spróbować

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

SPA to miejsce odnowy, które odwiedza coraz więcej ludzi. Możliwość zrelaksowania się i skorzystania z efektywnych zabiegów to cel wyjazdów urlopowych wielu osób w naszym kraju. Mimo że kiedyś wizyty w SPA ograniczały się tylko do salonów kosmetycznych, dziś zdecydowanie częściej wybieramy się do przeznaczonych ku temu hoteli. Jakie zabiegi są najlepsze?

Przed wizytą w SPA – czyli co trzeba wiedzieć?

Na umówione zabiegi w SPA warto przychodzić nieco wcześniej. Wiele zależy od tego, z czego będziemy korzystać. W przypadku masażu lepiej być nawet z 20-minutowym wyprzedzeniem, aby mieć czas na przygotowanie. Ponadto musimy mieć chwilę na wypełnienie kwestionariuszy, udzielenie informacji o stanie swojego zdrowia i zadanie pytań, jeśli jakieś mamy. Spóźnienie się może natomiast spowodować skrócenie naszego zabiegu, ponieważ na kolejną godzinę umówione są następne osoby. Do SPA powinniśmy wchodzić w szlafroku i klapkach. Nowoczesne hotele wyposażają praktycznie wszystkie pokoje w te niezbędne akcesoria. Klienci, którzy przychodzą z zewnątrz, muszą jednak mieć je ze sobą i przebierają się w specjalnie wyznaczonej do tego szatni.

Ze SPA nie poleca się korzystać po obfitym posiłku oraz spożyciu alkoholu. Dotyczy to strefy zabiegowej i mokrej. Warto także powstrzymać się od opalania, wizyty w solarium i korzystania z perfum. Zaleca się natomiast pić duże ilości wody, które odżywią i nawodnią skórę przed zabiegami. Z basenów i jacuzzi powinniśmy korzystać wyłącznie w strojach kąpielowych, a przed tym musimy pamiętać, by wziąć prysznic. Goście niektórych hoteli SPA mogą otrzymać jednorazową bieliznę.

Jeśli zauważymy jakiekolwiek problemy z naszym zdrowiem lub jeśli cierpimy na jakieś dolegliwości, powinniśmy o tym fakcie poinformować personel. Część zabiegów ma bowiem określone przeciwwskazania zdrowotne, a niektóre są związane z konkretnymi schorzeniami.

SPA to miejsce, w którym goście chcą wypocząć oraz wyciszyć się, dlatego zachowanie ciszy jest bardzo ważne. Przestrzeganie zasad higieny jest stale monitorowane, aby świadczone usługi mogły być określane jako najwyższej jakości. Jeśli jedziemy do ośrodka z dziećmi, to pamiętajmy, że ich wesoły śmiech nie zawsze musi wiązać się z aprobatą innych gości hotelowych.

Z jakich zabiegów SPA warto skorzystać?

Masaże są podstawowym zabiegiem, jaki jest wykonywany w SPA. Obecnie można skorzystać z usług, które skupiają się na:

•  dłoniach,
•  głowie,
•  twarzy,
•  stopach.

Masaż całego ciała jest nie tylko niezwykle relaksujący, ale także zwiększa ilość tlenu we krwi, która dociera do wszystkich komórek organizmu. To przekłada się na jego lepsze funkcjonowanie i odstresowanie. W zależności od wybranego rodzaju masażu może być relaksujący lub leczniczy. Wiele jednak zależy od oferty ośrodka, ponieważ nie każdy musi mieć w swoich szeregach specjalistę od rehabilitacji.

Istotnym miejscem w SPA jest sauna. Wizyta w niej na pierwszy rzut oka może wydawać się udręką, gdyż panująca w niej temperatura oraz wilgotność powietrza niekoniecznie muszą być przyjemne. Do wyboru klientów zazwyczaj są dwa rodzaje sauny – sucha oraz wilgotna. Ta pierwsza świetnie wpływa na przyspieszenie akcji serca i poprawę metabolizmu oraz pozwala pozbyć się toksyn z organizmu. Kąpiele mleczne nie są zbyt popularne w naszym kraju, ale należy zaznaczyć, że również takie usługi są w ofertach ośrodków. Zabiegi na twarz to głównie delikatne masaże poprawiające krążenie, a także mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny i chemiczny, oczyszczanie oraz zabiegi z wykorzystaniem kwasu migdałowego lub glikolowego. Często polecanym zabiegiem SPA jest też pielęgnacja włosów. Nie chodzi tutaj jednak o strzyżenie, a raczej maseczki odżywiające i poprawiające ich kondycję.

Zabiegi w salonach SPA

Każdy z nas marzy o chwili relaksu. Dobrze jeśli ta chwila pozwoli nam zadbać też o naszą skórę…

Opublikowany przez LimexLaser urządzenia kosmetyczne najwyższej klasy Poniedziałek, 27 lipca 2020

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*