4 książki, na premiery których przebieramy nogami

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Książki, zwłaszcza w czasie pandemii, są idealną formą oderwania się od rzeczywistości i zagłębienia się w inny świat. Rynek wydawniczy nie zwalnia i na 2021 przewidzianych jest mnóstwo interesujących premier książkowych. Na które tytuły czekamy najbardziej i o jakie pozycje warto powiększyć swoją domową biblioteczkę. 

Czytanie książek to fenomenalny sposób na spędzanie wolnego czasu i prawdziwy relaks. Miłośnicy książek wiedzą, że nie ma nic przyjemniejszego niż zatopić się we wciągającą lekturę. W 2021 roku będziemy mieć wiele ciekawych książek do przeczytania, które poszerzą naszą wiedzą o świecie, uwrażliwią na drugiego człowieka, ale będą również sentymentalną podróżą do przeszłości. Podpowiadamy, które tytuły na pewno będą prawdziwą czytelniczą ucztą. 

4 interesujące książki – premiery 2021 

1.Ziemia obiecana- Barack Obama 

Komu podobała się autobiografia Michelle Obamy “Becoming” również może zainteresować się książką Baracka Obamy – “Ziemia obiecana”. 44. prezydent Stanów Zjednoczonych to postać uwielbiana przez Amerykanów, oczywiście nie przez wszystkich. Książka pozwala zrozumieć doświadczenia i wybory polityka oraz przemianę, która się w nim dokonało podczas 8 lat rządów najpotężniejszym państwem świata. Lektura “Ziemi obiecanej” będzie na pewno ciekawym przeżyciem, pełnym ciekawych wątków, postaci i podróży. Barack Obama opisuje swoją prezydenturą w bardzo osobisty sposób, opowiadając o Białym Domu, odpowiedzialności, swoich obawach, rodzinie oraz największych marzeniach. 

2. Bękart ze Stambułu – Elif Shafak

Książki Elif Shafak cieszą się coraz większym uznaniem, a pisarka nie przestaje zaskakiwać. Nie bez przyczyny uważana jest za najlepszą, współczesną pisarkę w Turcji. Tym razem jej powieść nosi tytuł “Bękart ze Stambułu” i podejmuje bardzo aktualne i uniwersalne tematy, jak poszukiwanie własnej tożsamości i prawdy. Wszystko odbywa się w tajemniczej aurze sekretów rodzinnych, które zostają w pewnym momencie ujawnione. Książka Elif Shafak, jak każde jej dzieło podejmuje też tematy związane z sytuacją Turków oraz ich problemami. 

3. Dziennik utraconej miłości – Éric-Emmanuel Schmitt 

Kolejna książka w której wiele osób pokłada duże nadzieje. Éric-Emmanuel Schmitt ma w swoim dorobku wiele przepięknych i bardzo poruszających powieści, jednak “Dziennik utraconej miłości” ma być bardzo osobistą pozycją. Francuski powieściopisarz ma do przekazania swoim czytelnikom ważną wiadomość, która może stać się prawdziwą lekcją życia. Książka porusza temat relacji dziecka i matki oraz moment śmierci, kiedy musimy pożegnać się z naszymi rodzicami. Mimo, że nie jest to lekka lektura, jest to pozycja bardzo potrzebna, zwłaszcza kiedy nie umiemy sobie poradzić z tęsknotą za najbliższymi.  

4. Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów – René Goscinny i Jean-Jacquesa Sempé

Nie zabranie również pozycji dla dzieci i młodzieży, którą z nostalgią mogą wspominać także rodzice. Seria o Mikołajku jest uwielbiana przez całe pokolenia i to na całym świecie. Psotny Mikołajek i jego przygody przenosi nas w sekundę do czasów dzieciństwa. Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów to zbiór najciekawszych i najbardziej zabawnych historii naszego bohatera. To świetna okazja, aby powrócić do opowiadań o Mikołajku. 

Przeczytaj też: 5 FILMÓW NA NETFLIX, KTÓRE Z PEWNOŚCIĄ SPODOBAJĄ SIĘ WNUCZCE, MAMIE I BABCI

Zdjęcie główne: Amanda Vick/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*