Jak dbać o włosy farbowane?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie farbowanie włosów stało się czymś niezwykle popularnym. Nie robią już tego Panie w starszym wieku, które miały na celu zamaskowanie oznak starzenia się, czyli siwych włosów, ale także kobiety jak i mężczyźni, którzy chcą po prostu dokonać jakiejś modyfikacji w swoim wyglądzie. Krótko mówiąc, jest to obecnie rzecz bardzo powszechna i zwyczajna. Jak wiadomo, jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie, trzeba o niego prawidłowo zadbać. Na nic zda się nam fantastyczny kolor, w którym będziemy doskonale wyglądać, jeśli nie zadbamy we właściwy sposób o nasze włosy. Po farbowaniu wymagają one dodatkowej opieki, by mogły się zregenerować i zachwycać swym pięknem.

Jak pielęgnować farbowane włosy, by je zregenerować?

Aktualnie farby do włosów zawierają w sobie różne naturalne olejki i składniki, by nie dokonać zbyt wielkich szkód w strukturze włosa, a nawet wręcz przeciwnie, by wesprzeć ich zdrowy wygląd. Jednak jak wiadomo, farbowanie skutecznie osłabia je oraz niszczy. Taka jest niestety cena za trwały, nowy kolor. Skutkiem tego może być ich wypadanie, kruszenie się końcówek, suchość oraz ogólne pogorszenie ich kondycji i wyglądu. Włosy po takim zabiegu potrzebują mocnego odżywienia i nawilżenia. Oczywiście dobrze jest zadbać o nie zanim przystąpimy do samego farbowania. Lepiej jest robić to w salonie fryzjerskim niż samemu w domu. Jednak jeśli z jakichś powodów wybierzemy drugą opcję, trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu ich. Najlepiej zacząć już około 2 tygodni przed planowanym farbowaniem i wzmocnić ich pielęgnację. Nie można przed samym zabiegiem ich myć, powinny być lekko przetłuszczona, ponieważ cienka warstwa sebum na skórze głowy ochroni choć trochę nasze włosy. Niestety, czasem nawet odpowiednie przygotowanie się może zawodzić. Warto więc wiedzieć jak zadbać o pofarbowane włosy, by pomóc im się zregenerować. Pamiętać należy, że jest to dość złożony proces i prawdziwe efekty zobaczymy tylko jeśli będziemy systematycznie dokonywać prawidłowej pielęgnacji. Można udać się np. do fryzjera na zabieg regeneracyjny. Ich produkty kosmetyczne sprawią, że różnice poczujesz nawet po pierwszym razie. Dobrze jest odstawić na bok rzeczy jak suszarki, prostownice, lokówki, które tylko potęgują ich zniszczenie oraz podcięcie końcówek, by uniknąć ich kruszenia. Ponadto, warto wdrożyć do pielęgnacji różne maski, odżywki czy olejki, które skutecznie odżywią i poprawią stan włosów i pamiętać o regularnym ich stosowaniu.

Jak dbać o włosy farbowane, by zachowały kolor na dłużej?

Jeśli ich regenerację mamy za sobą, na pewno dla wszystkich najważniejsze jest, by dany kolor pozostał z nami na jak najdłużej. Przy ich myciu unikajmy gorącej wody, która sprawi, że kolor wyblaknie oraz nie przesadzajmy ze zbyt dużym płukaniem ich, a odżywki wybierzmy te bez konieczności spłukiwania. Wybierając kosmetyki pielęgnacyjne postawmy tylko na te przeznaczone do włosów farbowanych, ponieważ zawierają składniki, które pomogą utrzymać kolor. Słońce może zaszkodzić im w równym stopniu jak i skórze, dlatego pamiętajmy o kapeluszach lub innych nakryciach głowy, gdy się dokądś wybieramy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*