Jak dobrać odpowiednią odżywkę do włosów?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kompleksowa pielęgnacja włosów wymaga od nas wielu wyrzeczeń i dużo pracy, by efekty były dokładnie takie, jakich oczekujemy. O włosy należy dbać nie tylko zewnątrz, ale i od wewnątrz, o czym często zapominamy. Najpopularniejszym sposobem pielęgnacji włosów jest używanie odżywek i masek, które pielęgnują włosy z zewnątrz, jednak nie każda z nas wie, jaki typ włosów właściwie posiada na głowie, i jak odpowiednio je pielęgnować, aby podkreślić ich największe zalety. Zatem jak dobrać odpowiednią odżywkę do włosów? Z poniższego artykułu dowiesz się jak odpowiednio rozpoznać rodzaj swoich włosów oraz jak je pielęgnować i dobierać kosmetyki, by odżywić je i poprawić ich wygląd.

Przyjrzyj się swoim włosom!

Pierwszym i najważniejszym krokiem do dobrania odpowiednich kosmetyków do swoich włosów jest rozpoznanie ich typu oraz porowatości. Im włos jest bardziej zniszczony, tym bardziej jest porowaty. Do takich włosów odpowiednie będą odżywki, które je dogłębnie odżywią, ale przede wszystkim wygładzą i dodadzą blasku, ponieważ wysokoporowatym włosom tego zwykle brakuje najbardziej. Jeżeli sama masz problemy z rozpoznaniem typu swoich włosów, możesz wybrać się do profesjonalnego fryzjera który doradzi Ci sposób najlepszej pielęgnacji twoich włosów oraz określi rodzaj i typ włosów. Jednak jeżeli naprawdę marzysz o pięknych i zdrowych włosach, musisz włożyć dużo pracy w ich odpowiednią pielęgnację!

Jak wybrać odpowiednią odżywkę do swoich włosów?

Odżywka do włosów z pewnością jest znana każdej kobiecie która ma długie włosy. Jest doraźnym produktem wspomagającym zdrowy wygląd włosów. Zwykle sięgamy po takie które są znane wśród naszych koleżanek, lub zwyczajnie ma ładne, kolorowe opakowanie i kojarzymy markę, a zapach produktu jest naprawdę przyjemny. Jednak nie są to absolutnie czynniki którymi powinniśmy się kierować przy wyborze odżywki do włosów. Pierwsze co powinniśmy sprawdzać to skład kosmetyku, w którym bardzo często można znaleźć zbędne chemiczne ulepszacze obciążające dodatkowo włosy. Im skład kosmetyku krótszy, tym lepiej! Sięgaj po kosmetyki które w swojej zawartości mają przede wszystkim substancje i wyciągi naturalne, np. pokrzywę czy masło shea. W zależności od tego czego twoje włosy akurat będą potrzebować najbardziej, szukaj składników które korzystnie na nie wpłyną i odżywią. Systematyczna i sumienna pielęgnacja za pomocą odpowiednich kosmetyków szybko przyniesie zamierzone efekty, jednak trzeba również zrezygnować z prostowania, kręcenia czy codziennego suszenia włosów. Te trzy metody stylizacji włosów znacznie je osłabiają, otwierają łuski włosa przez co są one podatne na zniszczenia i częściej się puszą. Odżywka po jaką sięgniemy na co dzień powinna niwelować efekty stylizacji włosów za pomocą ciepła, ale przede wszystkim odżywiać je i chronić przed zniszczeniami.

Często by wybrać odpowiednią odżywkę potrzebujemy metody prób i błędów, bo może okazać się że kosmetyk wybrany przez nas z odpowiednim składem może nie działać odpowiednio na naszych włosach, a wręcz szkodzić. Dlatego warto próbować dostępne na rynku produkty by w końcu trafić na ten idealny!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*